PORADNIKI

Jak zwiększyć FPS w Apex Legends?

Apex Legends to najnowszy hit na wszystkich platformach. Gra wydana w formie free2play skupiła ogromną uwagę graczy w dzień premiery. Wydana Grę z kilkoma mikrotransakcjami, które nie są wymagane, aby uzyskać pełne wrażenia z gry, można za darmo.

W porównaniu do innych gier battle-royale, Apex Legends może być nieco zbyt wymagający graficznie dla niektórych graczy PC, którzy mają budżetowy sprzęt. Wymagania systemowe mówią, że komputer musi posiadać co najmniej 1 GB procesora graficznego i 6 GB pamięci RAM, ale deweloper Respawn zaleca 8 GB procesor graficzny z 8 GB pamięci RAM, aby osiągnąć najlepszą optymalizację i ilość FPS.

Jest jednak kilka sposobów na zoptymalizowanie Apex Legends na dowolnym komputerze. Są to standardowe ustawienia, które możesz poprawić, co może znacznie poprawić ilość twoich FPS i pozwolić na płynniejszą grę, zamieniając doznania graficzne na wydajność.

Najprostszym sposobem jest dostosowanie ustawień w grze, zanim spróbujesz ingerować w ustawienia komputera. Po wejściu do Apex Legends zobaczysz ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu, oznaczające menu ustawień. Po kliknięciu klikamy kartę „Grafika”, aby otworzyć poniższe menu.

Najlepszym sposobem na zwiększenie FPS w Apex Legends to wyłączenie każdego możliwego efektu wizualnego i zmniejszenie jakości modeli i grafik. Możesz potem z powrotem włączać każdy z obniżonych efektów sprawdzając jak wpływa na wydajność gry.

W celu poprawienia FPS zaczynamy od wyłączenia lub obniżenia:

 • Wygładzanie krawędzi
 • Strumieniowanie tekstur
 • Filtrowanie tekstur
 • Jakość dodatkowego cienia
 • Zakres cieni od słońca
 • Zakres cieni punktowych
 • Światło wolumetryczne
 • Dynamiczne cienie punktowe
 • Szczegółowość modeli
 • Jakość efektów
 • Ślady uszkodzeń
 • Ragdoll

Obniżenie tych ustawień powinno zwiększyć wydajność komputera podczas gry w Apex Legends, znacznie poprawiając ilość FPS. V-Sync to kolejne ustawienie, które można wyłączyć, jest ono jednak zależne od sprzętu jaki posiadasz. Przetestuj to i zobacz, co jest dla Ciebie najlepsze.

Możesz sprawdźić ilość FPS w trybie treningu. Sprawdź, czy ilość FPS jest przyzwoita i czy gra działa płynniej. Zauważysz, że grafika nie będzie aż tak dobra jak przedtem, ale nadal będziesz w stanie wyraźnie wrogów, przedmioty i ważne elementy otoczenia.

Zacznij włączać lub wyłączać elementy graficzne, aby sprawdzić, jak bardzo wpływają one na wydajność i grafikę.

Jak daleko chcesz się posunąć?

Jeśli chcesz poświęcić wszystko na rzecz wydajności lub jeśli poprzednie ustawienia nie pomogły ci w wystarczającym stopniu, możesz spróbować zmienić kilka dodatkowych ustawień, aby płynniej grać w Apex Legends.

Zwróć uwagę, że są to ustawienia, które również stawiają cię w niekorzystnej sytuacji w porównaniu do innych graczy.

Pole widzenia
Zmniejsz pole widzenia o kilka jednostek. Spowoduje to zmianę kąta nachylenia kamery twojej postaci, co oznacza, że zobaczysz mniej rzeczy po twojej lewej i prawej stronie, które w innym przypadku byłyby widoczne.

Rozdzielczość
To będzie miało wielki wpływ na ilość twoich FPS. Jeśli zmniejszysz rozdzielczość, zmniejszysz bezpośrednio obciążenie karty graficznej, co znacznie zoptymalizuje ilość fps. Musisz jednak pamiętać, że dzieje się to za cenę mniej wyraźnego postrzegania ważnych elementów gry, takich jak wrogowie, którzy są zbyt daleko od ciebie. Będą wyglądać pikselowo, jeśli zbyt mocno zmniejszysz rozdzielczość. Umieszczenie gry w trybie okienkowym może trochę pomóc w wyraźniejszym widzeniu wrogów.

Są to najlepsze ustawienia, które możesz zmienić w Apex Legends, aby poprawić optymalizację gry, bez ingerencji w ustawienia komputera. Jeśli nadal nie zadowala cię płynność gry, upewnij się, że podzespoły twojego komputera spełniają minimalne wymagania gry.