PORADNIKI

Jak grać Lifeline w Apex Legends

Apex Legends to gra battle-royale, oferując strategiczną rozgrywkę w trzyosobowych zespołach, osiem unikalnych postaci z ich własnym wyrazistym wyglądem i umiejętnościami.

Jedną z tych postaci jest Lifeline, postać wsparcia, która jest prawdopodobnie najlepsza do rozpoczęcia gry ze względu na dużą użyteczność i prostotę, jaką cechuje ją jej zestaw umiejętności.

Jako klasa oparta na wsparciu, główne atuty Lifeline wynikają z jej zdolności do utrzymania drużyny w walce, oferując uzdrowienia i tarcze. Jest postacią, którą każdy powinien wypróbować i mieć w swojej drużynie, jeśli chcą mieć szansę na zdobycie zwycięstwa w walce.

Dzięki swojej pasywnej zdolności, Lifeline tworzy tarczę w okół powalonego kompana, jednocześnie ożywiając go, dając ci większą szansę uratowania sprzymierzeńca.

Medyk bojowy w połączeniu z umiejętnością tarczy Q Gibraltera, może naprawdę pomóc ci w przywróceniu pełnej mocy drużynie.

Lifeline powinna skupiać się na ożywianiu sojuszników zawsze kiedy to możliwe, ponieważ jej umiejętności pozwalają robić to wiele szybciej niż pozostałym postaciom.

Dron leczący D.O.C. – umiejętność taktyczna

Jedną z głównych umiejętności Lifeline jest jej zdolność Q, zrzucająca drona, który powoli leczy wszystkich członków otaczającej go drużyny.Uzdrawianie jest powolne i nie zawsze przechyli szale wygranej w pojedynku z innym zespołem, ale zdecydowanie pomaga członkom zespołu zaoszczędzić na innych przedmiotach dających zdrowie, które mogą być przydatne w późniejszych etapach meczu.Pamiętaj, by podczas potyczek upuszczać drona, która będzie Cię wspierał leczeniem. Dron jest niezniszczalny, dzięki czemu może on swobodnie pomagać twojej drużynie w każdym momencie gry.

Zrzut zaopatrzenia – umiejetność specjalna

Umiejętność specjalna Lifeline przywołuje paczkę z wysokiej jakości zaopatrzeniem.

Pamiętaj o zbieraniu Ultimate Accelerant, które znajdziesz podczas grabieży domków w początkowej fazie gry, aby jak najszybciej zrzucić pakiet opieki.

Im dłużej trwa gry, tym bardziej bezużyteczna staje się twoja umiejętność specjalna, gdyż ostatnią rzeczą jaką chcesz zrobić to przywołanie zrzutu zaopatrzenia i zdradzenie swojej pozycji.

Możesz oczywiście wykorzystać to na swoją korzyść i upozorować zrzut, ale wciąż przeczy to zadaniom tej umiejętności – zdobycie łupu wysokiej jakości.

 

 

Tags