NEWS

Apex Legends: Nowa, bezpłatna gra Battle Royale osiąga milion graczy w kilka godzin

Apex Legends – zupełnie nowa, bezpłatna gra battle royale – jest już jednym z najpopularniejszych tytułów na świecie.

Gra ma ponad milion graczy zaledwie kilka godzin po uruchomieniu i szybko stała się najpopularniejszą grą w serwisie streamingowym Twitch.

Tytuł na Xbox, PlayStation i PC jest spin-off’em popularnej serii Titanfall, ale niespodziewanie pojawił się z dnia na dzień.

Grę można pobrać teraz w sklepie Origin na PC, a także na PlayStation 4 lub Xbox One.

Apex Legends jest osadzony w tym samym wszechświecie, co Titanfall. Chociaż pożycza tryb gry od innych tytułów battle royale, takich jak PUBG i Fortnite, i wymaga od ludzi zabicia wszystkich innych graczy przed śmiercią, ma również specjalne dodatki od Respawn Entertainment, twórcy Titanfall. Gracze mogą wybrać jedną z ośmiu różnych legend, z których każda ma różne umiejętności i styl gry.

Deweloperzy gry twierdzą, że mają nadzieję, że różne postacie i ich umiejętności, pozwolą graczom połączyć się i wypracować najlepsze strategie, aby pozostać przy życiu.

„Budujemy grę, która nie tylko zapewni rozrywkę i niezapomniane wrażenia podczas startu, ale także coś, co możemy rozwijać przez długi czas”. powiedział Drew McCoy, główny producent Apex Legends.

Apex Legends podobnie jak Fortnite wprowadził sezony. Każdy sezon będzie miał swoją tematykę i wprowadzi nową zawartość do gry.

Pierwszy sezon wystartuje w Marcu, oferując graczom możliwość kupna Karnetu Bojowego (Battle Pass) dzięki któremu będziemy mogli zdobyć ekskluzywne przedmioty kosmetyczne.