NEWS

Apex Legends notuje 10 milionów graczy w ciągu trzech dni

Vince Zampella z Respawn Entertainment poinformował na swoim Twitterze, że w Apex Legends w ciągu 3 dni od startu grało 10 milionów graczy na wszystkich platformach PC, PS4 i XBOX ONE.

W Apex Legends grało ponad milion graczy w tym samym czasie, bez wątpienia jest to świetny wynik jak na premierę bez marketingową, jednak wciąż jest to drastyczna różnica w stosunku do gry rywalizującego studia Epic Games. Fortnite to również darmowa gra, której statystyki ostatnich tygodni potwierdziły ponad 8,3 miliona graczy. Nie można jednak zaprzeczyć, że Apex Legends zaskakuje w pierwszych dniach działania.

Podczas gdy fani gier Titanfall wydawanych również przez Respawn, wyrazili swoje rozczarowanie, że Apex Legends to nie jest kontynuacja serii na jaką czekali – EA dało do zrozumienia, że mogą nas jeszcze zaskoczyć.

Apex Legends to darmowa gra typu „battle royale” osadzona w uniwersum Titanfall. Jest to gra, która łączy w sobie elementy niektórych z najpopularniejszych strzelanek internetowych. Zawiera postacie bohaterów w stylu Overwatch, a także podstawową rozgrywkę Fortnite i PUBG czy CoD:Blackout. Warto również zauważyć, że gracze muszą grać w grupach po trzy osoby, ale zawierają wiele funkcji ułatwiających komunikacje, dzięki czemu można grać bez rozmów głosowych.

Oprócz Apex, Respawn pracuje również nad grą Star Wars, której premiera ma być w tym roku. „W tym roku mamy dla was o wiele więcej do zaoferowania” – mówi Zampella.