Apex Legends FAQ – pytania i odpowiedzi

1. Gdzie i jak mogę grać w Apex Legends

Na jakich platformach można grać w Apex Legends?

Możesz pobrać Apex Legends za darmo* na platformy PlayStation® 4, Xbox One oraz Origin na PC.

*Do gry może być wymagane konto oraz subskrypcja na odpowiedniej platformie (sprzedawana osobno). Wymaga stałego połączenia z internetem oraz konta EA. Obowiązują ograniczenia wiekowe. Zawiera dodatkowe płatności w grze

Gdzie mogę pobrać Apex Legends?

Gra Apex Legends jest dostępna w następujących sklepach:

Czy muszę mieć konto Xbox Live Gold, by grać w Apex Legends?

Tak, do gry w Apex Legends na Xbox One wymagane jest konto Xbox Live Gold.

Czy muszę posiadać subskrypcję PlayStation® Plus, by grać w Apex Legends?

Nie, do gry w Apex Legends na PlayStation® 4 nie jest wymagana subskrypcja PlayStation® Plus.

Jakie są wymagania sprzętowe wersji PC?

Wymagania sprzętowe Apex Legends w wersji na PC znajdziecie tutaj.

Czy mogę używać kontrolera do gry w wersji na PC?

Tak, wersja Apex Legends na PC oficjalnie wspiera kontrolery Xbox One i PlayStation® 4.

2. Rozgrywka

Co otrzymuje się za podnoszenie poziomu gracza? Jaki jest maksymalny poziom gracza?

Poziom gracza można podwyższać, zdobywając PD podczas gry. Za każdy awans gracze otrzymują pakiet Apex, żetony legend lub obie nagrody.

W grze można osiągnąć maksymalnie 100. poziom gracza. Po osiągnięciu 100. poziomu gracze mogą otrzymać dodatkowe żetony legend dzięki zdobywaniu odpowiedniej ilości PD.

Jak wyważona jest siła poszczególnych postaci? Czy postacie będą regularnie wzmacniane i osłabiane?

Staramy się, by nasze postacie były jak najlepiej wyważone pod wieloma względami. Bacznie przyglądamy się statystykom z gier na wszystkich poziomach umiejętności. Obserwujemy m.in. współczynniki zwycięstw i wyborów, składy zwycięskich oddziałów czy średnią liczbę zabójstw na grę. Chcemy, by każda z postaci oferowała graczom inną strategię i styl gry, a nie inny poziom siły. Planujemy wprowadzać regularne zmiany w celu optymalizacji siły postaci i utrzymania wyważonej rozgrywki.

Jak zdobywać postacie?

Aby odblokować nową postać w sklepie w grze, należy zebrać 12 000 żetonów legend. Zbierajcie żetony legend, rozgrywając gry standardowe.

Jak radzicie sobie z oszustami?

Traktujemy tę kwestię bardzo poważnie, dlatego staramy się zapobiec oszustwom na różne sposoby i będziemy podejmować działania w związku z kontami EA, które naruszają warunki umowy użytkownika. Apex Legends korzysta z technologii Easy Anti-Cheat firmy Kamu (lidera na rynku w kwestii zapobiegania oszustwom) na PC oraz z wbudowanych funkcji zapobiegania oszustwom dostępnych na platformach Xbox One i PlayStation® 4.

Chcemy, by gra Apex Legends wszystkim graczom dostarczała fascynującą i sprawiedliwą rozgrywkę. Jeśli uważasz, że nakryłeś gracza na oszustwie, sprawdź tenartykuł na stronie Pomocy EA, by dowiedzieć się, jak zgłaszać skargi.

Czy do gry zostaną dodane kolejne mapy?

W tej chwili skupiamy się na mapie „Królewski Kanion”, ale w przyszłości możemy wprowadzić nowe mapy.

Czy Apex Legends wspiera grę międzyplatformową?

Obecnie nie wspieramy gry międzyplatformowej, ale nieustannie pracujemy nad nowymi funkcjami i usprawnieniami do gry.

3. Pakiety Apex

Czym są pakiety Apex?

Pakiety Apex to zestawy zawierające przedmioty kosmetyczne lub walutę wykorzystywaną do tworzenia przedmiotów w Apex Legends. W pakietach Apex nie będzie przedmiotów, które zapewniają przewagę podczas gry (w Apex Legends w żaden sposób nie można „kupić” przewagi w grze).

Czy istnieje jakiś sposób, by zdobywać pakiety Apex?

Tak, pakiety Apex często stanowią nagrody za osiągnięcie kolejnego poziomu gracza. Gracze mogą zdobyć łącznie 45 pakietów Apex, awansując od 1. do 100. poziomu gracza.

Jakie są szanse, że mój pakiet Apex będzie zawierał przedmioty określonej rzadkości?

Szansa na co najmniej jeden:

  • Rzadki lub lepszy przedmiot: 100%
  • Epicki lub lepszy przedmiot: 24,8%
  • Legendarny przedmiot: 7,4%

Jak obliczane jest prawdopodobieństwo otrzymania przedmiotów danej rzadkości w pakietach Apex?

Prawdopodobieństwo otrzymania przedmiotów danej rzadkości obliczane jest dzięki symulacji otwarcia bardzo dużej liczby pakietów Apex. Planujemy powtarzać symulacje po każdej aktualizacji, która zmieni powyższe wartości. Będziemy na bieżąco informować społeczność graczy.

Czy pakiety Apex mogą zawierać duplikaty przedmiotów kosmetycznych?

No. Przedmioty kosmetyczne, które już posiadasz, nie mogą pojawić się podczas otwierania nowego pakietu Apex, dlatego nigdy nie otrzymasz duplikatu. W pakietach mogą pojawiać się również metale rzemieślnicze o różnym stopniu rzadkości, niezależnie od ich aktualnie posiadanej ilości. Jeśli masz już wszystkie przedmioty na danym stopniu, zamiast nich otrzymasz metale rzemieślnicze tej samej rzadkości.

Czy pakiety Apex posiadają ochronę przed pechem?

Tak! Wszystkie legendarne przedmioty występujące w pakietach Apex objęte są ochroną przed pechem. Oznacza to, że niemożliwe jest otwarcie więcej niż 30 pakietów Apex bez otrzymania legendarnego przedmiotu.

Jak działają dodatkowe zestawy pamiątek?

W Apex Legends aktualnie dostępny jest tylko jeden dodatkowy zestaw pamiątek, zawierający trzy przedmioty dla Wraith. Kiedy gracz otwiera pakiet Apex, <1% probability of an Heirloom Set dropping. Heirloom Set drops do not deduct an Apex Pack from your inventory. Heirloom Sets cannot be crafted with Crafting Metals. A player cannot open more than 500 Apex Packs without receiving an Heirloom set (assuming the player does not own all of the available Heirloom Sets). Once a player owns all of the Heirloom Sets, the player will not be eligible for this bonus until more Heirloom Sets are added to the game.

4. Przepustka bojowa

Czym jest przepustka bojowa?

Przepustka bojowa to system sezonowy, który wynagradza graczy wyjątkowymi przedmiotami kosmetycznymi. Nagrody otrzymywane w ramach przepustki bojowej to mieszanka wyjątkowych sezonowych przedmiotów kosmetycznych oraz pakietów Apex. Podczas każdego sezonu wszyscy gracze mogą odblokować część tych przedmiotów dzięki zwyczajnej grze. Gracze, którzy kupią przepustkę bojową, będą mogli zdobyć wszystkie przedmioty dostępne w danym sezonie (około 100 różnych nagród).

Czy po zakończeniu sezonu mogę zatrzymać wszystkie nagrody zdobyte dzięki przepustce bojowej?

Tak, wszystkie przedmioty zdobyte dzięki przepustce bojowej są własnością graczy i mogą być wykorzystywane nawet po zakończeniu sezonu.

Czy dzięki zakupowi przepustki bojowej otrzymam legendy?

Nie, zawartość przepustki bojowej nie obejmuje legend. Dzięki przepustce bojowej gracze otrzymują wyjątkowe przedmioty kosmetyczne oraz pakiety Apex.

Ile trwa jeden sezon?

Każdy sezon w grze trwa około trzy miesiące.

4. Waluta i sklepy w grze

Czy w Apex Legends można za pieniądze zdobyć przewagę w grze?

No. W Apex Legends nie sprzedajemy żadnych przedmiotów, które zapewniają przewagę podczas rozgrywki. Pieniądze wydane w grze nie zapewniają jakiejkolwiek przewagi podczas walki w pierścieniu. Apex jest wspierany głównie przez przychody z przedmiotów kosmetycznych i nowych postaci (które można zdobyć również dzięki grze).

Czym są monety Apex?

Monety Apex to waluta premium dostępna w grze, pozwalająca na zakup pakietów Apex, przedmiotów w sklepie rotacyjnym oraz nowych legend.

Czym są żetony legend?

Żetony legend to waluta zdobywana dzięki podnoszeniu poziomu gracza. Można otrzymać je również po osiągnięciu maksymalnego poziomu gracza – dzięki zdobywaniu odpowiedniej ilości PD podczas gier.

Czym są metale rzemieślnicze?

Metale rzemieślnicze można otrzymywać z pakietów Apex i wykorzystywać do tworzenia konkretnych przedmiotów kosmetycznych, takich jak skórki dla legend, skórki broni i nie tylko.

Czym jest sklep rotacyjny?

Sklep rotacyjny to miejsce w grze, w którym możesz kupić konkretne postacie i przedmioty kosmetyczne. Każdy z przedmiotów w sklepie po siedmiu dniach wymieniany jest na inny. Sklep rotacyjny jest podzielony na dwa działy: główny i unikatowy.

  1. W dziale głównym można znaleźć serię specjalnie wyselekcjonowanych przedmiotów. Zamiast polowania na nie w pakietach Apex lub tworzenia ich za pomocą metali, przez ograniczony czas możecie kupić je bezpośrednio w sklepie, płacąc monetami Apex.
  2. W dziale unikatowym znajdziecie wyjątkowe legendarne barwy, które można kupić tylko za żetony legend. Tych przedmiotów nie można znaleźć w zwykłych pakietach Apex, a do ich zakupu niezbędne jest posiadanie podstawowej wersji danego legendarnego przedmiotu.

W żadnym z działów sklepu rotacyjnego nie można kupić przedmiotów z przepustki bojowej.

Jak działają legendarne barwy?

Legendarne barwy można kupić w sklepie rotacyjnym za żetony legend. Każdy z przedmiotów jest wymieniany na inny po siedmiu dniach dostępności w sklepie. Do zakupu barw niezbędne jest posiadanie podstawowej wersji danego legendarnego przedmiotu kosmetycznego. Podstawowe wersje legendarnych przedmiotów kosmetycznych, do których dostępne są barwy, można kupić w dziale głównym sklepu do momentu wymiany barw. Naturalnie można otrzymać je również w pakietach Apex lub stworzyć z metali rzemieślniczych.

Czy istnieje jakiś sposób, by zdobyć konkretny przedmiot kosmetyczny?

Tak! Po prostu zbierz odpowiednią ilość metali rzemieślniczych i odblokuj dany przedmiot w zakładce legend lub zbrojowni. Przedmioty kosmetyczne ze zwykłych pakietów Apex pojawiają się też czasem w sklepie rotacyjnym, gdzie można je kupić za monety Apex.

Jakie metody płatności akceptujecie?

Zakupów w grze można dokonywać poprzez Xbox Store lub PlayStation® Store za pomocą dowolnej metody płatności akceptowanej przez te platformy. Opcje płatności akceptowane przez Origin różnią się w zależności od miejsca zamieszkania i waluty. Aby uzyskać więcej informacji na temat form płatności akceptowanych przez Origin, zapoznaj się z sekcją „Z jakich metod płatności mogę korzystać w sklepie Origin” w artykule „Kupowanie w Origin: zamówienia i informacje o płatnościach”.

6. Rozwiązywanie problemów

Mam problemy techniczne. Co zrobić?

Mam problem z zakupami w grze. Co zrobić?

W przypadku zakupów za prawdziwą walutę użytkownicy wersji na PC mogą sprawdzić swoją historię zamówień w Origin, by upewnić się, że ich płatność została zrealizowana. Użytkownicy wersji na konsole Xbox i PlayStation® również mogą sprawdzić swoją historię zamówień. Jeśli problem nie ustąpił, skontaktuj się z EA,Microsoftem lub Sony.